3 lt Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Marka : KARADANE
Fiyat : ₺113,00(KDV Dahil)

Taze zeytin meyvesi ve çimen aromasını damağınızda hissedeceğiniz Karadane Erken Hasat Sızma Zeytinyağı, özellikle salata ve her türlü soğuk mezelerinizde keyife kullanabileceğiniz bir doğa mucizesidir.

Karadane Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı, Çanakkale Geyikli yöresi Üvecik köyündeki zeytin bahçemizden, Eylül - Ekim aylarında henüz tam olgunlaşmadan hasat edilen zeytinlerin bekletilmeden soğuk olarak sıkılması ile elde edilmektedir. Bu yöntem ile elde edilen zeytinyağının asit oranı minimum düzeydedir (oleik asit cinsinden 0,6 veya daha düşük) ve yüksek oranda polifenol maddesi içerir.

Zeytinlerin erken hasatı, düşük asiditeli zeytinyağı elde etme açısından avantaj sağlıyor. Düşük asiditeli özelliği olan erken hasat zeytinyağı, kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra erken hasat zeytin, olgun zeytine oranla yüksek miktarda klorofil ve fenolik bileşikler içeriyor. Antioksidan özelliğe sahip bu bileşenler, yağın oksidasyona karşı daha kararlı olmasını sağlıyor. Bu özelliğiyle erken hasat zeytinyağı bağışıklık sistemini güçlendirmeye yararken; raf ömrünün de uzun olmasını sağlıyor.