Atiye Laçin Gıda güvencesiyle müşterilerimizden gelen talepler üzerine kurmuş olduğumuz endogaltatlar.com ile hem kendi lezzetlerimizi hem de Çanakkale yöresindeki işbirliği yaptığımız diğer firmaların lezzetlerini sizlerle buluşturuyoruz.


Topraktan damağa damaktan sağlığa eşsiz lezzetin doğuşu.

Girişimci Atiye Laçin 2004 yılında, Mevlevihanelerde yapılan unutulan eski bir tat olan Mevlevi Tatlısını ATİYE LAÇİN tescilli markası ile üretimine başladı.

Özel formülü, kullanılan doğal maddelerin tazeliği, baharatların ve bitkilerin esrarengiz sırrı ve geleneksel yöntemle yapılması rayihasını içinde saklayarak Mevlevi Tatlısının sırrını oluşturuyor. Yaşamın temel taşları olan yağsız,unsuz, şekersiz, glütensiz ürünler üreterek üretimde ivme kazanan bir markadır.

Atiye Laçin Gıda başarılarını katlayarak devam ettirmektedir ve unutulmuş tarihi tatlarla sizleri farklı lezzetlerle buluşturmayı ilke edinmiştir. 85 yıl önce anneannesinin pekmezhanede pekmezle üretimini yaptığı orman meyvelerinden olan güvem, mardafıl, kuşburnu marmelatını tüketicilerle buluşturmuştur. Bunların dışında çıtır kabak, havuçlu portakallı reçeli, ayva reçeli  ve mevsimine göre çeşitli reçeller üretmektedir.

Atiye Laçin Gıda nişasta bazlı şeker, katkı maddesi, kıvam arttırıcı, koruyucu, gıda boyası, glüten, GDO içermeyen, insan sağlığına orta ve uzun vadede tahribat yapmayan ürünler üretmektedir. Ayrıca, eski tatları AR-GE çalışmalarıyla farklı ürünlere geliştirerek ve ürün çeşitliliğini arttırarak farkındalık yaratmayı hedeflemektedir. Koruma, yaşatma, paylaşma ve sürdürebilirlik felsefesi ile geçmişten geleceğe köprü oluşturarak yeni ürünler üretmeye devam etmektedir.